Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Mikołaj Czapliński | 2014/07/01

Doskonała terapia dla par
Liczy się, że od dwudziestu do trzydziestu procent par w Polsce się rozstaje po kilku latach małżeństwa.

Jest to ogromny problem społeczny, gdyż w bardzo negatywny sposób wpływa na zmiany demograficzne w naszym kraju – jest to jeden z czynników, decydujących o spadku przyrostu naturalnego. Rozpad małżeństw może być w dużej części spowodowany brakiem czasu lub umiejętności rozmowy czy wspólnego spędzania czasu. Para powinna mieć bowiem od czasu do czasu chwilę dla siebie, by odrobinę się zrelaksować, a nie tylko stresować się codziennymi obowiązkami. Pojawia się jednakże pytanie, w jaki sposób zorganizować taką chwilę w domowym zaciszu?

Psychologowie dostrzegają, iż doskonałym pomysłem jest zakup masażera lub specjalnej lampy. Światłolecznictwo jest świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu, gdyż można wspólnie poleżeć pod większą lampą. Poza tym, lampy takie można nabyć za pośrednictwem wirtualnej sieci – znajduje się tam bowiem mnóstwo stron internetowych przeróżnych producentów, a także aukcji. Warto jednak skonsultować się wcześniej z lekarzem, ponieważ niektóre rodzaje metod leczenia takich, jak leczenie światłem mogą być dla nas nieodpowiednie.

Światłoterapia ma jednak jedną podstawową zaletę, jaką jest uniwersalność, gdyż można nią leczyć szereg dolegliwości od tych na tle psychologicznym po bóle kości, stawów i mięśni. Istnieje okres w każdym związku trudniejszy okres, w którym dochodzi do kłótni, które najbezpieczniej jest pokonywać cierpliwością i wielogodzinnymi rozmowami. Problem odkładany na później może prowadzić do frustracji, stresu, a nawet do schorzeń takich, jak depresja sezonowa. Jak wiadomo, depresja jest schorzeniem przewlekłym i może ciągnąć się latami, dlatego nie warto doprowadzać nawet do ryzyka jej pojawienia się.

Leczenie światłem i w tym wypadku może uchronić przed kłopotami, ponieważ kilkunastominutowa sesja w ciągu dnia może być czasem poświęconym dla samego siebie. Jeśli zatem nie ma możliwości, byśmy uczestniczyli w zabiegach wspólnie, to warto namawiać drugą połówkę, żeby sama próbowała się relaksować.

Fotografie:


zdrowie
depresja
psychologia
psychoterapia