Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Natalia Radoch | 2016/03/20

haluksy wyleczymy z wkładkami StepForward
Leczenie haluksów to bardzo trudna i problematyczna kwestia.

Schorzenie to dokucza ludziom od wielu lat, zwłaszcza kobietom noszącym buty na obcasach, ale nie tylko. Problem dotyczy także mężczyzn. Jak dotąd nie wymyślono skutecznej metody leczenia haluksów, jednak postęp medycyny i fizjoterapii stale proponuje nowe rozwiązania, które w niektórych przypadkach mogą okazać się skuteczne. Jednym z nich są ortopedyczne wkładki do butów, które są proste w obsłudze, komfortowe i estetyczne. Można je nosić na co dzień, gdyż nie uciskają ani nie krępują ruchów, a jednocześnie umożliwiają ustawienie kości i mięśni w prawidłowej pozycji. Leczenie haluksów opiera się na zapobieganiu przemieszczenia kości w czym pomagają wkładki dostępne tutaj. Niestety całkowite wyleczenie tego schorzenia jest niemożliwe, ale można spróbować przynajmniej zapobiec jego postępowaniu. Haluksy są nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim bolesne i uniemożliwiające codzienne funkcjonowanie i noszenie dowolnego obuwia. Nie należy lekceważyć tego schorzenia, gdyż pozostawione naturze pogłębia się, nienaturalnie wykrzywiając stopy i powodując jeszcze większy ból i dyskomfort. Dlatego też warto jak najszybciej podjąć środki zapobiegawcze, zanim przypadłość na dobre się rozwinie. Można kupić specjalne, ortopedyczne wkładki do butów oraz skorzystać z porad specjalistów i ortopedów, którzy doradzą podjęcie odpowiednich środków. Leczenie haluksów jest trudne, jednak już w młodości warto się go podejmować, ponieważ jest to schorzenie na ogół dziedziczone genetycznie. Jeśli więc masz podejrzenie, że w przyszłości możesz mieć haluksy, lecz je już dzisiaj.

Fotografie:


zdrowie
medycyna
apteki
budy
stopy
haluksy