Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Mikołaj Czapliński | 2017/08/01

Leczenie depresji przez psychiatrę.
Psychiatra jest lekarzem, który posiada wiedzę medyczną.

Zajmuje się zaburzeniami psychicznymi człowieka, ich przyczynami, uwarunkowaniami, objawami, przebiegiem leczeniem.

Podczas leczenia może przepisywać leki, które pomogą organizmowi. Wizytę można traktować jak wizytę u każdego innego lekarza. Aby odbyć leczenie u psychiatry nie jest konieczne żadne skierowanie. Wystarczy zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego i umówić się na wizytę. Zaczyna się od przeprowadzenia wywiadu, na podstawie którego postawiona jest diagnoza i dobierana odpowiednia terapia.

Czasami pacjenci proszeni są o wykonanie prostych zadań, czy wypełnienie testów. Sprzyja to w leczeniu depresji i zapewnia bardzo dobre efekty.

Często zaburzeniom psychicznym towarzyszą zaburzenia fizyczne, dlatego często są wykonywane również podstawowe badania lekarskie. Jeśli mamy obawy przed pierwszą wizytą, warto udać się do psychologa, lub lekarza pierwszego kontaktu, który posiada również wiedzę na temat psychiatrii. Najczęstszymi problemami są stany depresyjne i lękowe.

Depresja to pewien stan człowieka, gdy pod wpływem przygnębienia, wycofania, znacznego spadku aktywności fizycznej, nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Odmienność zachowania często jest bardzo widoczna i nie jest konieczna fachowa wiedza, by to zauważyć. jednak lekarz jest bardzo potrzebny w sytuacji, gdy trzeba postawić konkretną diagnozę i zaproponować formę leczenia. Trzeba pamiętać, że tylko pomyślna terapia umożliwi prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Leczenie depresji jest nowoczesne i bardzo skuteczne. Opiera się głównie na lekach przeciwdepresyjnych, psychoterapii, uczestnictwie w grupach wsparcia, stosowanie częściowe pozbawienie snu. W ciężkich przypadkach stosowane są również elektrowstrząsy.

Fotografie:


psychiatra
leczenie depresji