Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Natalia Radoch | 2018/04/30

Przerwać zaklęty krąg
Na pewno nieraz zetknęłaś się z informacją, że ofiarą przemocy domowej padło maleńkie dziecko lub jego matka.

Najgorsze jest to, że taki oprawca czuje się bezkarny i posuwa się coraz dalej. Strasznie cię to bulwersuje, ale co można na to poradzić, że najbliższe otoczenie pozostaje bierne. Sąsiedzi nawet jak słyszą, że za ścianą rozgrywa się dramat rodzinny, to i tak nie reagują, bo to nie ich sprawa. Skutki tego są takie, że oprawca latami maltretuje żonę i dzieci, bo kto mu zabroni. W zaciszu domowym to on jest panem i tylko zeznania najbliższych mogą przerwać to błędne koło.Najczęściej jednak do tego nie dochodzi, bo żona boi się męża- kata. 
Dzieci również nie chcą chodzić do szkoły, bo co jeśli ktoś zauważy ich posiniaczone ciało. Jednak siniaki to nie jedyny objaw przemocy, bo takie dzieci są bardziej nerwowe i milczące. Ty, jako psycholog z pewnością potrafisz ocenić: kto może być ofiarą przemocy. Nawiązać kontakt z taką osobą nie jest łatwo. Twoja rola polega na tym, by nakłonić je do rozmowy. W tym celu musisz zdobyć ich zaufanie. Zapraszasz je więc do gabinetu na pogawędkę. Zwykle zaczyna się ona od błahostek- na przykład od problemów w szkole, a kończy na sytuacji w domu.
Praca psychologa to bazowanie na emocjach, więc trzeba być delikatnym. Gdy dziecko w końcu przyzna, że jest bite, wtedy można uruchomić odpowiednie procedury prawne. Pomoc psychologa to również późniejsza terapia z ofiarami przemocy, po to by jak najszybciej zapomniały o traumie i ponownie zaufały innym ludziom.
Wiecej o pracy psychologa przeczytacie na stronie: konczelska.pl

Fotografie:


praca psychologa