Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Natalia Radoch | 2015/02/06

Sposoby na poprawę sytuacji seniorów w Polsce
Jak wynika z badań nasz kraj nie jest przyjazny dla seniorów.

Zajmujemy bardzo odległe miejsca w różnych rankingach. Pomimo takich stwierdzeń „Kapitał ludzki jest o wiele ważniejszy dla długoterminowego rozwoju gospodarczego kraju, niż każdy inny czynnik”, sytuacja seniorów w Polsce, wciąż, pozostawia wiele do życzenia. I choć eksperci z różnych krajów stwierdzają, że Polska na bardzo dużo możliwości poprawy sytuacji najstarszych jej obywateli, działania poszczególnych rządów nie doprowadziły do zmiany tej sytuacji.

Jeśli w Polsce obecnie ludzi w wieku powyżej sześćdziesiątego roku życia jest około 20,4%, to w roku 2050 ma ich być już powyżej 35%. Znajdziemy się tym samym powyżej średniej światowej, która ma być około 22%. Seniorzy w Polsce bez odpowiedniej opieki zdrowotnej, możliwości dostępu do poszerzania wiedzy, usług prawniczych i wielu innych dziedzin stanie się marginalizowane.

Warto może zatem pomyśleć o poprawie ich sytuacji, chociażby poprzez budowę domów seniora. Aby stworzyć taki ośrodek należy spełnić określone wymagania. Budowa domów seniora może nie należy do najprostszych przedsięwzięć, lecz może okazać się bardzo na czasie.Najlepiej zacząć od zakupu bądź dzierżawy odpowiedniego budynku. Jeśli mamy już dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości, możemy przystąpić do uzyskania zezwolenie (należy złożyć wniosek do wojewody). Wniosek taki dobrze jest wesprzeć koncepcją prowadzenia działalności, informacją o sposobach finansowania domu seniora i opłatach wobec urzędu skarbowego i ZUS, informacją o niekaralności (otrzymamy ją z KRK), warto również dołączyć zaświadczenie stanie zdrowia pozwalające na prowadzenie takiej placówki.
Końcowym etapem jest uzyskanie pozytywnej opinii Sanepidu.

Innym rozwiązaniem dla seniorów może być udział w funduszach inwestycyjnych. Pomóżmy naszym seniorom znaleźć odpowiedni fundusz inwestycyjny np ten, który może poprawić ich sytuację finansową i pozwolić na godne spędzanie starości.

Fotografie:


zdrowie
uroda
medycyna
domy seniora