Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Sylwia Kunicka | 2014/07/30

Świat odżywek - poznaj go
Sportowcy już od wielu wielu lat biorą różnego rodzaju odżywki, które mają im pomóc w kształtowaniu masy ciała lub też zwiększeniu siły.

Ważne jest tutaj odpowiednie stosowanie odżywek oraz dobieranie ich zgodnie z założonym przez siebie celem.

Rodzaje dostępnych odżywek dla sportowców
Sportowcy mają do wyboru szereg odżywek, które mogą brać. Dzielimy je w następujący sposób:
- preparaty białkowe - produkowane są m.in. na bazie kazeiny. Preparaty tego typu mają za zadanie uzupełniać niedobory białka oraz wpływają na budowanie masy ciała bez zawartości tłuszczu. Ten typ suplementów najczęściej stosuje się po treningach;
- odżywki węglowodanowe - ich celem jest dostarczenie energii a często również wyrównanie poziomu glikogenu. Związek ten wpływa na pozyskiwanie dodatkowej energii, którą wykorzystują mięśnie w prawidłowym funkcjonowaniu. Dzięki nim można szybko zregenerować siły. Tak samo jak w/w odżywki najlepiej jest je zażywać po treningu;
- preparaty zawierające minerały i witaminy - związki tego typu powinno się przyjmować w trakcie posiłku lub też po jego spożyciu. Mają one wpływ na funkcjonowanie wewnętrznych organów człowieka, poprawiają koncentrację oraz krzepliwość krwi;
- napoje izotoniczne - stosuje się je żeby wyrównać poziom soli mineralnych oraz elektrolitów w organizmie, które są tracone na skutek intensywnego treningu.

Firmy produkujące odżywki
Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór odżywek, a co za tym idzie bardzo dużo firmy produkujących je. Do najpopularniejszych można zaliczyć:
- Iron Horse odżywki produkowane przez tę firmę cieszą się dużą popularnością na rynku,
- Alri - produkuje odżywki i suplementy dla sportowców,
- Aminostar - czołowa czeska firma zajmująca się produkcją odżywek,
- APS - najwyższa jakość oferowanych produktów,
- Biogenix - marka dostępna na rynku już od 10 lat,
- BSN - oferuje produkty o wyjątkowo silnym działaniu,
- Dorian Yates - wykorzystuje swoją wiedzę do stworzenia nowych linii odżywek.
Na rynku dostępne są jeszcze inne znane i lubiane firmy produkujące różnego rodzaju odżywki.

Fotografie:


zdrowie
medycyna
lekarstwa
odżywki