Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Mikołaj Czapliński | 2017/11/02

Turnus rehabilitacyjny dla dbających o zdrowie
Warto zadbać o swoje zdrowie nawet w sytuacji, gdy mamy na głowie mnóstwo obowiązków związanych z pracą zawodową i życiem rodzinnym.

Stres, niska aktywność fizyczna, a także niewłaściwa postawa to główne powody problemów w kręgosłupem, kolanami i stawami biodrowymi. Jeżeli i Tobie dokucza ciągły ból, a leki nie poprawiają sytuacji, czas rozejrzeć się za innym rozwiązaniem, jakim może być wyjazd w celu poratowania zdrowia. 
Wyjazd do sanatorium to spore wyrzeczenie zwłaszcza dla tych osób, które muszą zostawić firmę i rodzinę. Jednak spójrzmy na to z innej strony. Turnusy rehabilitacyjne nad morzem lub w innej części kraju to doskonała opcja dla tych, którzy nie funkcjonują tak skutecznie jak kiedyś w sferze zawodowej i rodzinnej. Powodem są właśnie dolegliwości bólowe. Twoja rodzina na pewno doceni fakt, iż starasz się zadbać o swoje zdrowie. Warto przeznaczyć pewną ilość zarobionych pieniędzy na zakup zabiegów i masaży, a także na pomoc fizjoterapeuty.
Ponadto, turnusy w górach to równocześnie możliwość odpoczynku na łonie natury. Piękne widoki będą na pewno dodatkowym atutem. Niejeden pacjent martwi się, czy będzie w stanie samodzielnie pokryć koszty leczenia. I tutaj istnieje pewne rozwiązanie, na które w szczególności decydują się osoby niepełnosprawne oraz o niskim dochodzie. Są to turnusy z dofinansowaniem z PFRON, o które może ubiegać się pacjent spełniający określone kryteria. Informacje dotyczące wymagań, a także procedur związanych z uzyskiwaniem środków, dostępne są w ośrodkach pomocy społecznej. Warto również poruszyć ten temat z lekarzem prowadzących lub fizjoterapeutą. Zachęcam do korzystania z dofinansowania, gdyż dzięki niemu możesz znacznie poprawić stan swojego zdrowia.
Dowiedz się więcej na stronie: www

Fotografie:


turnusy rehabilitacyjne nad morzem
turnusy w górach
turnusy z dofinansowaniem z PFRON