Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Mikołaj Czapliński | 2014/07/10

Zawody przyszłości
W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o tych zawodach, które są zawodami przyszłości.

Jeszcze kilkanaście lat temu skupialiśmy swoją uwagę przede wszystkim na kwestii ukończenia studiów, jako drzwiach do kariery i świetlanej przyszłości zawodowej. Obecnie jednak studia kończy niemalże każda osoba młoda, gdyż wiele szkół wyższych oferuje dyplomy na znacznie łatwiejszych i mniej wymagających studiach odpłatnych, często też realizowanych zaocznie. W kontekście tego aspektu, posiadanie tytułu magistra zdecydowanie straciło na ważności, dlatego też uwaga skupia się przede wszystkim na kreatywności, zdolnościach w zakresie rozwoju, ambicjach i pomysłowości, zwłaszcza w obszarze dalszych planów na życie.

Szczególna uwaga koncentruje się także na wybranym zawodzie. Zawody takie jak lekarz, pozbawione są bowiem jakichkolwiek obaw i wątpliwości, które mogłyby zakłócić stabilizację zawodową. Będąc lekarzem, nasza droga zawodowa podąża w zupełnie innym kierunku niż w przypadku jakiegokolwiek innego zawodu, a jednocześnie wymaga znacznie większego nakładu pracy.

Praca dla specjalistów z tego zakresu jest jak najbardziej dostępna  praca dla lekarzy w Niemczech, we Francji, w Norwegii, czy w innym państwie otwiera drzwi do kariery w zawodzie lekarza, dlatego też wielu studentów tego kierunku decyduje się na roczną wymianę i realizację roku właśnie na innej uczelni. Dużą dostępnością cieszy się także praca dla psychiatry, choć ta specjalizacja jest dość trudna w realizacji i podejmują się jej nieliczni młodzi ludzie z uwagi na obciążenie jakim się ona charakteryzuje. Popularna jest także praca dla specjalisty radiologa, która stwarza duże możliwości w zakresie diagnostyki i poradnictwa medycznego.

W kontekście pracy ukierunkowanej na pomoc przy zabiegach,  praca dla anestezjologa jest bardzo istotnym czynnikiem, a specjalistów w tym zakresie jest coraz więcej. Ważne, aby będąc specjalistą z zakresu medycyny skupić się na tych aspektach, które dotyczą naszych pasji i planów, dlatego też warto dobrze przemyśleć swoje wybory.

Więcej informacji na temat możliwości podjęcia pracy przez lekarzy za granicą odnaleźć można na stronie takiej firmy.

Fotografie:


uroda
medycyna
apteki
 psychiatra
 praca dla psychiatrów