Kategorie

Najnowsze

W zdrowym ciele zdrowy duch - tak mawiali już starożytni. Rzeczywiście to prawda. Zdrowe ciało to ciało wysportowane i właściwie odżywiane. Specjalista dietetyk Andrzej Klusek namawia to systematycznego uprawiania sportu i sięgania po zdrową żywność ekologiczną pozbawioną wypełniaczy, konserwantów i chemii. Zdrowe produkty można nabyć bezpośrednio w sklepie. Wysyłka w ciągu 24h.

Za ojca współczesnej psychoterapii Gestalt uważany jest Frederick Salomon Perls. Terapia Gestalt stoi w całkowitej opozycji do psychoanalizy. W psychoterapii Gestalt ważne jest to, co dzieje się teraz - potwierdza Joanna Tworek prowadząca gabinet we Wrocławiu. Psychoterapia Gestalt każe nie oglądać się na to co było w przeszłości ani to, co nastąpi. Każe skupić się na aktualnych wyborach i decyzjach.


Dodany przez Mikołaj Czapliński | 2017/09/11

Żylaki - pozbądź się ich na zawsze
Żylaki to częsty problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny, dotykający co trzeciej kobiety i co piątego mężczyzny w piątej dekadzie życia.

Uwarunkowania genetyczne oraz niewłaściwy tryb życia, nie uwzględniający codziennej aktywności fizycznej, powodują zastój krwi żylnej. Uprawianie sportu pobudza aktywność tzw. pompy mięśniowej, wspomagającej tłoczenie krwi żylnej w kierunku serca. Brak ruchu to osłabienie mięśni, wzmożony napływ krwi żylnej w dolne obszary ciała i następowe ścieńczenie i rozszerzenie ścian naczyń żylnych- tak właśnie powstają żylaki. Ich konsekwencją może być zapalenie żył i wzmożona tendencja do powstawania groźnych dla życia zakrzepów. Żylaki kończyn dolnych nie muszą być problemem- istnieją skuteczne metody leczenia. Doskonałe efekty przynosi leczenie żylaków laserem- laseroterapia to skuteczna, bezpieczna i bardzo szybka metoda leczenia żylaków. Pod kontrolą USG do światła zmienionego naczynia wprowadzany jest światłowód lasera, generujący uszkodzenie termiczne, obkurczenie i całkowite zamknięcie żyły. Usuwane są więc żylaki oraz powodujące ich powstanie osłabione naczynia. Jest to obecnie najlepszy sposób na żylaki, znacznie mniej inwazyjny niż leczenie chirurgiczne. Równie istotne, co usuwanie żylaków, jest zapobieganie ich powstaniu- profilaktyka obejmuje wszelkie aktywności pobudzając krążenie w kończynach dolnych, chociażby spacery. Ruch okazuje się być uniwersalnym środkiem leczniczym także w tym schorzeniu. Nie czekaj! zobacz opinie i zapisz się!

Fotografie:


zdrowie
medycyna
leczenie
żylaki
choroby